Przejdź do treści

O mnie

Magda Tomczyk – pedagog, logopeda

Wiele lat temu ukończyłam pedagogikę o specjalności logopedia na Akademii Bydgoskiej (obecnie znanej jako Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Już podczas studiów mieliśmy niesamowitą możliwość poznania pracy w różnych ośrodkach, z osobami w różnym wieku i o zróżnicowanych problemach w mówieniu i komunikowaniu się. Później przyszedł czas na zdobywanie własnej praktyki. Pracuję w zawodzie logopedy od ponad 20 lat i obserwuję, jak na przestrzeni tego czasu zmieniły się dzieci, ich potrzeby i rozwój. Nastąpił też ogromny przyrost i specjalizacja wiedzy dotyczącej edukacji dzieci, ale także niespotykany dotąd skok cywilizacyjny w zakresie korzystania z wysokich technologii.

Wysokie technologie z jednej strony są istotną przyczyną trudności rozwojowych u dzieci (w tym rozwoju mowy i komunikacji), ale dobrze wykorzystane mogą być narzędziem służącym temu, byśmy jako dorośli mogli wspólnie działać na rzecz rozwoju dzieci.

Kierując się taką myślą założyłam Kuźnię Mowy. Bardzo miło mi Państwa gościć w tej przestrzeni!

Kim jestem?

Wykształcenie

  • Pięcioletnie studia magisterskie z zakresu pedagogika o specjalności logopedia
  • Dietetyka – studia podyplomowe

Kursy i szkolenia

  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki
  • Terapia ręki i stopy I i II stopnia
  • Wybiórczość pokarmowa u dzieci – charakterystyka, diagnoza i strategie pomocowe
  • Diagnoza skróconych wędzidełek jamy ustnej w aspekcie logopedycznym
  • Motywacja w procesie edukacji przedszkolnej
  • Mikrobiota przedszkolaka

Doświadczenie zawodowe

Od 2001 roku pracuję jako logopeda, rewalidator, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Corocznie mam pod opieką terapeutyczną pomiędzy 100 a 150 dzieci. Moje przedszkolaki mają różne trudności w mowie i komunikacji, ale przy współpracy wszystkich stron: rodziców, kadry przedszkoli i samych chętnych do zabawy terapeutycznej brzdąców udaje nam się skutecznie, krok po kroku rozwiązywać te trudności.

Holistyczne podejście do terapii, w której centrum są relacje i drugi człowiek uważam za najlepszą strategię wspierającą rozwój.

Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką Lolki – królika miniaturki, choć ze względu na wielkość nazywamy ją „midiaturką” 😉 Wypoczywam wędrując na małe i duże wyprawy. Jestem miłośniczką gór, szczególnie Karkonoszy. Lubię wciąż uczyć się czegoś nowego i pogłębiać wiedzę. Nie umiem przestać 🙂 Gdy mam wenę tworzę coś w rodzaju sztuki użytkowej z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, tańczę, śpiewam. Moją pasją jest pogłębianie wiedzy o żywieniu i o tym, jak to, co jemy wpływa na nasze zdrowie. Rozwijam na co dzień różne umiejętności związane z przygotowaniem posiłków, dzięki czemu coraz zdrowiej się odżywiamy. Ważne miejsce w mojej codzienności mają zmysły i pasjonuje mnie, jak za ich pomocą poznajemy świat. Zapraszam do mojego świata! 🙂