Mowobudzik – wersja dla gabinetów logopedycznych (abonament 12 m-cy)


Mowobudzik jest programem stymulującym dla dzieci z późnym startem mowy. Mogą korzystać z niego zarówno logopedzi w gabinetach logopedycznych, jak rodzice z dziećmi w domu. U kogo najlepiej się sprawdza? U dzieci w wieku od 2 do 4 lat, których mowa jeszcze się nie rozwinęła.

Wersja programu dla gabinetów logopedycznych to zestaw różnych narzędzi, służących stymulacji percepcji słuchowej, stymulacji lewopółkulowej, a także rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i małej motoryki.

Co znajdziesz w programie i jak z tego korzystać?


Program składa się z kilku działów: “Słuchajki”, “Układajki, malowajki i rysowajki”, “Bajkosłuchajki czyli opowiastki do słuchania”, “Zabawy rozwijające mowę”. Zanim jednak zaczniesz pracę z programem dowiadujesz się, jak działać krok po kroku, by przyniósł on jak najwięcej korzyści małym pacjentom. Z tego działu dowiesz się:

 • Jak skonstruowany jest program Mowobudzik?
 • Jak stosować program Mowobudzik, by odniósł jak najlepszy skutek?
 • Pobierzesz arkusz śledzenia nawyków i postępów, by móc odnotowywać je dla każdego z podopiecznych indywidualnie
 • Pobierzesz Codziennik rozwoju mowy, który możesz przekazać rodzicom, by obserwowali na co dzień, jakie nowe słowa pojawiają się w mowie dziecka.

Na każdych zajęciach słuchasz z dzieckiem “Słuchajek” czyli ścieżek dźwiękowych, które rozwijają jego uważne słuchanie oraz pamięć słuchową związaną z mówieniem. Słuchajki są tak nagrane, że dzieci lubią powtarzać zasłyszane tam słowa i zwroty.

Na każdej sesji znajdź czas, by pomóc dziecku rozwijać lewą półkulę i motorykę precyzyjną wykorzystując do zabawy “Układajki, malowajki, rysowajki”. Dzięki nim dzieci rozwiną też koncentrację uwagi, wytrwałość, umiejętność porządkowania elementów w linii zgodnie z kierunkiem pisania, percepcję wzrokową i motorykę precyzyjną.

W zasobach programu znajdziesz też propozycje zabaw rozwijających mowę: rozumienie, budowanie prostych komunikatów, umiejętność tworzenia zbiorów, wykluczania ze zbiorów, porządkowania liniowego, liczenia na konkretach, rozumienia i używania pojęć “taki sam – inny”, “mały – duży”. Aby wspierać komunikację werbalną zastosuj w terapii “Migajki” czyli gesty wspomagające mowę. W tym module znajdziesz filmową instrukcję, jak to robić.

Opowiastki do słuchania to ścieżki audio z krótkimi historyjkami i wierszykami, które dodatkowo stymulują percepcję słuchową i rozwijają umiejętność koncentracji uwagi na komunikatach słownych.

Co jest potrzebne, by efektywnie korzystać z zasobów programu?


Wszystko, co zawiera program będzie dostępne przez Internet na stronie kuzniamowy.pl. By korzystać z zasobów programu trzeba wykupić dostęp. Korzystasz tak długo, jak długo trwa wykupiona przez Ciebie subskrypcja.

Koniecznie potrzebujesz:

 • urządzenie z dostępem do Internetu i wyposażone w głośnik lub wyjście na słuchawki (smartfon, tablet lub komputer)
 • drukarka kolorowa (materiały do druku są przygotowane w kolorze)
 • kredki w różnych kolorach (rekomendowane są grube trójkątne kredki)
 • nożyczki
 • biały papier o wyższej gramaturze do przygotowania układajek oraz innych elementów do zabaw (zalecany papier o gramaturze powyżej 160g)
 • biały papier o typowej gramaturze (80g) do wydruku malowajek, rysowajek i szablonów codziennika

Opcjonalnie przyda się, ale można sobie poradzić inaczej:

 • słuchawki nauszne (nie wszystkie dzieci akceptują zakładanie słuchawek, zatem wybór sposobu słuchania pozostawiam Tobie, nie nadają się słuchawki douszne)
 • głośnik bluetooth – świetnym rozwiązaniem jest połączenie smartfona z głośnikiem bluetooth. Ze smartfona sterujesz odtwarzaniem, przez głośnik odtwarzasz. Ale nie jest to rozwiązanie konieczne, by efektywnie korzystać z zasobów programu.

Na jakich zasadach wykupuje się dostęp do programu?


Dostęp do programu “Mowobudzik – wersja dla gabinetów logopedycznch” wykupuje się na zasadach abonamentu na dwanaście miesięcy. Jest to dostęp na zasadach subskrypcji. Dostęp do materiałów masz przez okres trwania subskrypcji. Jeśli pod koniec tego okresu chcesz przedłużyć swój czas dostępu do programu na kolejny rok – jest taka możliwość.

Ile kosztuje dwunastomiesięczny dostęp do programu Mowobudzik – wersja dla gabinetów logopedycznych?


Cena wynosi: 399 zł
(płatne z góry za cały okres abonamentowy)

Wystawiamy faktury VAT (w tym także dla placówek oświatowych z opcją NABYWCA / ODBIORCA – dane te prosimy wpisać w komentarzu do zamówienia)

Dostęp do programu otrzymuje się po opłaceniu faktury.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak wypełnić formularz zakupu, aby otrzymać prawidło wystawioną fakturę, możesz zakupić dostęp do programu kontaktując się z nami poprzez e-mail bok@kuzniamowy.pl

Autor programu: Magdalena Tomczyk – Absolwentka pedagogiki o specjalności logopedia na Akademii Bydgoskiej (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Od 20 lat pracuje z dziećmi młodzieżą i dorosłymi jako logopeda i rewalidator, a także z logopedami jako doradca i mentor. W sieci od 10 lat prowadzi stronę Logopedia Praktyczna, na której dzieli się wiedzą na temat komunikacji, pomysłami na zabawy logopedyczne oraz doświadczeniami z pracy logopedy.

Copyright ©2021 Studio Logograf Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Regulamin