Mowobudzik – program rozwijający mowę dla dzieci 2-4 letnich i ich rodziców

Koniec sprzedaży za:


“Mowobudzik” jest domowym programem rozwijającym mowę dla dzieci z opóźnionym startem mowy i ich rodziców. Dlaczego domowym? Bo można używać go w domu. U kogo najlepiej się sprawdzi? U dzieci w wieku od 2 do 4 lat, u których mowa powinna już się pojawiać, a z jakiegoś powodu jeszcze się to nie dzieje. Ten program to zestaw różnych narzędzi, które krok po kroku pokazują rodzicom, jak postępować na co dzień, by zacząć budzić mowę u dziecka.

Co znajdziesz w programie i jak z tego korzystać?


Program składa się z kilku narzędzi. Część z nich ułożona jest w 14 lekcji, które przepracowuje się po kolei i systematycznie, a część dostępna jako dodatki co do których dowolnie decydujesz, kiedy z nich skorzystasz, choć zachęcam, by robić to systematycznie i małymi krokami od samego początku udziału w programie.

Krok 1: Podejmujesz wraz z dzieckiem aktywność w różnych obszarach. Wykorzystujesz do tego “Słuchajki” “Układajki, malowajki, rysowajki”, “Migajki”, opowiastki do słuchania i zabawy rozwijające mowę.

Krok 2: Obserwujesz i odnotowujesz postępy dziecka w rozwoju mowy. Przyda Ci się do tego “Codziennik rozwoju mowy”.

Krok 3: Rozwijasz własną wiedzę i świadomość poprzez słuchanie wykładów i podcastów dostępnych dla rodziców w panelu programu.

14 ścieżek dźwiękowych z “Słuchajkaimi”

Codziennie słuchasz z dzieckiem “Słuchajek” czyli ścieżek dźwiękowych, które rozwijają jego uważne słuchanie oraz pamięć słuchową związaną z mówieniem. Słuchajki są tak nagrane, że dzieci lubią powtarzać zasłyszane tam słowa i zwroty.

Jak korzystać? Po zalogowaniu do panelu programu.

14 zestawów “Układajki – malowajki – rysowajki”

Każdego dnia poświęcasz chwilę, by pomóc dziecku rozwijać lewą półkulę i motorykę precyzyjną wykorzystując do zabawy “Układajki, malowajki, rysowajki”. Dzięki nim dzieci rozwiną też koncentrację uwagi, wytrwałość, umiejętność porządkowania elementów w linii zgodnie z kierunkiem pisania, percepcję wzrokową i motorykę precyzyjną.

Jak korzystać? Pobrać, wydrukować, przeczytać instrukcję i w każdym tygodniu pracować z jedną z nich.

14 pomysłów na zabawy rozwijające mowę (instrukcje + obrazki do wydrukowania)

W zasobach programu znajdziesz też propozycje zabaw rozwijających mowę. Są to zabawy rozwijające rozumienie, budowanie prostych komunikatów, umiejętność tworzenia zbiorów, wykluczania ze zbiorów, porządkowania liniowego, liczenia na konkretach, rozumienia i używania pojęć “taki sam – inny”, “mały – duży”.

Jak korzystać? Pobrać, wydrukować, przeczytać instrukcję i w każdym tygodniu pracować z jedną z nich.

“Migajki” czyli wideo z instrukcją, jak wykorzystać gesty wizualizacyjne do wspierania rozwoju mowy.

Jak korzystać? Oglądać po zalogowaniu się do panelu programu i wybrać wzorce, które wpleciesz w codzienne aktywności.

14 opowiastek do słuchania

Opowiastki do słuchania to ścieżki audio z krótkimi historyjkami i wierszykami, które dodatkowo stymulują percepcję słuchową i rozwijają umiejętność koncentracji uwagi na komunikatach słownych.

Jak korzystać? Po zalogowaniu się do panelu programu.

5 podcastów i wykładów

W panelu programu są dostępne podcasty i wykłady dla rodziców, które pomogą im lepiej zrozumieć, jak wspomagać rozwój mowy malucha. Co więcej podczas każdej edycji Mowobudzika ich liczba się powiększa. Raz w miesiącu nowy podcast!

Jak korzystać? Po zalogowaniu się do panelu programu.

Wśród narzędzi znajdziesz “Codziennik rozwoju mowy” czyli kalendarz i narzędzie do obserwacji w jednym. Możesz go wydrukować i każdego dnia monitorować swoją aktywność w programie oraz postępy dziecka.

Jak korzystać? Pobrać, wydrukować, przeczytać instrukcję i w każdym dniu zanotować 1-2 zdania spostrzeżeń z obserwacji dziecka.

Częścią programu będzie moje autorskie wsparcie dla rodziców w ramach specjalnego newslettera motywacyjnego. Jeśli podczas realizacji programu pojawia się pytania, wątpliwości, rodzice będą mogli podzielić się nimi w ramach wsparcia mailowego i uzyskać dodatkowe informacje lub pomoc.

Jak korzystać? Sprawdzać regularnie skrzynkę mailową, by odbierać newsletter i zadawać pytania w odpowiedzi na niego.

4 ebooki do pobrania

W tej części programu rodzice znajdą interesujące dodatki, które można wykorzystać do ćwiczeń z dziećmi i poszerzenia swojej świadomości na temat rozwoju dziecka. W majowej edycji Mowobudzika przybyły cztery e-booki.

Jak korzystać? Pobrać, czytać na urządzeniu elektronicznym lub wydrukować i używać.

Co jest potrzebne, by efektywnie korzystać z zasobów programu?


Wszystko, co zawiera program będzie dostępne przez Internet na stronie kuzniamowy.pl. By korzystać z zasobów programu trzeba wykupić dostęp. Korzystasz tak długo, jak długo trwa wykupiona przez Ciebie subskrypcja.

Koniecznie potrzebujesz:

  • urządzenie z dostępem do Internetu i wyposażone w głośnik lub wyjście na słuchawki (smartfon, tablet lub komputer)
  • drukarka kolorowa (materiały do druku są przygotowane w kolorze)
  • kredki w różnych kolorach (rekomendowane są grube trójkątne kredki)
  • nożyczki
  • biały papier o wyższej gramaturze do przygotowania układajek oraz innych elementów do zabaw (zalecany papier o gramaturze powyżej 160g)
  • biały papier o typowej gramaturze (80g) do wydruku malowajek, rysowajek i szablonów codziennika

Opcjonalnie przyda się, ale można sobie poradzić inaczej:

  • słuchawki nauszne (nie wszystkie dzieci akceptują zakładanie słuchawek, zatem wybór sposobu słuchania pozostawiam Tobie, nie nadają się słuchawki douszne)
  • głośnik bluetooth – świetnym rozwiązaniem jest połączenie smartfona z głośnikiem bluetooth. Ze smartfona sterujesz odtwarzaniem, przez głośnik odtwarzasz. Ale nie jest to rozwiązanie konieczne, by efektywnie korzystać z zasobów programu.

Na jakich zasadach wykupuje się dostęp do programu?


Dostęp do programu wykupuje się na zasadach abonamentu na trzy miesiące lub sześć miesięcy. Zasoby są dokładnie takie same niezależnie od wykupionego czasu dostępu. Jeśli pod koniec okresu subskrypcjichcesz przedłużyć swój czas dostępu do programu na kolejny wybrany okres (3 lub 6 miesięcy), będzie taka możliwość. Zachowując ciągłość między Twoim obecnym a kolejnym abonamentem masz też gwarancję niezmienności jego ceny.

Jak wybrać właściwy abonament?


Program jest ułożony w 14 lekcji. Każda z nich to pewne aktywności do wykonania. Są w nim też materiały dla rodziców, które wzbogacą Twoją wiedzę, więc warto w każdym tygodniu znaleźć chwilę na regularne zapoznawanie się z nimi. Weź pod uwagę, że każde dziecko rozwija się w swoim niepowtarzalnym tempie. Presja i stres nie sprzyjają rozwojowi. Rozwój mowy może ruszyć z miejsca w wyniku intensywnej stymulacji wielu obszarów związanych z mową. Jeśli w każdym tygodniu niemal każdego dnia jesteś w stanie podjąć z dzieckiem aktywności trwające około 30 minut, wybierz abonament na trzy miesiące. Jeśli wiesz, że nie możesz poświęcać każdego dnia chwili czasu, lepszą opcją będzie abonament na 6 miesięcy.

Abonament na 3 miesiące
Kiedy go wybrać?

Wybierz go, jeśli możesz poświęcić dziecku każdego dnia więcej czasu. Wówczas przerabianie kolejnych lekcji będzie szło Wam sprawniej. Rekomendowana częstotliwość ćwiczeń w przypadku abonamentu trzymiesięcznego, to CODZIENNE ZAANGAŻOWANIE.

Abonament na 6 miesięcy
Kiedy go wybrać?

Wybierz go, jeśli wiesz, że nie zdołasz każdego dnia znaleźć czasu na realizację programu z dzieckiem. Każdy ma wiele obowiązków. Musi podzielić uwagę pomiędzy wiele równie ważnych aktywności. To może powodować, że nie zdołasz każdego dnia potrenować z dzieckiem. Oceń realnie swój czasowy potencjał. Rekomendowana częstotliwość ćwiczeń w przypadku abonamentu trzymiesięcznego, to ZAANGAŻOWANIE minimum 3-4 RAZY W TYGODNIU.

Cena: 165 zł

Cena: 255 zł

Koniec sprzedaży za:

Chcesz poznać program bliżej?
Zapisz się do newslettera Kuźni Mowy:

Uwaga: Program nie jest terapią. Terapia zawsze powinna być poprzedzona diagnozą. W ramach tego programu Twoje dziecko nie będzie przechodziło diagnozy. Jeśli Twoje dziecko korzysta z terapii logopedycznej, to nie rezygnuj z niej. Program ma być uzupełnieniem terapii, a nie ją zastępować.

Autor programu: Magdalena Tomczyk – Absolwentka pedagogiki o specjalności logopedia na Akademii Bydgoskiej (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Od 20 lat pracuje z dziećmi młodzieżą i dorosłymi jako logopeda i rewalidator, a także z logopedami jako doradca i mentor. W sieci od 10 lat prowadzi stronę Logopedia Praktyczna, na której dzieli się wiedzą na temat komunikacji, pomysłami na zabawy logopedyczne oraz doświadczeniami z pracy logopedy.

Copyright ©2021 Studio Logograf Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności | Regulamin